Wobenzym 800 tbl

Cena: 115.58 €

Bežná cena: 119.15 €

ks kúpiť

Popis

Wobenzym obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, tlmia chorobné prejavy spôsobené škodlivými imunokomplexami vznikajúcimi v dôsledku protilátkových reakcií. Produkty látkovej výmeny ľudskému telu škodlivé a odumretý tkanivový materiál sa rýchlejšie odbúravajú. Opuchy a krvné výrony sa lepšie vstrebávajú. Rutín normalizuje priepustnosť cievnej steny. Wobenzym znižuje viskozitu krvi a tým zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave.

Wobenzym sa odporúča u dospelých pri týchto stavoch:

- poúrazové opuchy

- zápalové a pooperačné stavy v chirurgii

- lymfedémy (opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy) rôznej etiológie

- fibrocystická mastopatia (chronické ochorenie prsníka, ktoré sa vyznačuje tvorbou dutín a väziva)

- potrombotický syndróm dolných končatín (stavy po upchaní žíl dolných končatín krvnou zrazeninou), zápaly povrchových žíl

- niektoré choroby spôsobené imunokomplexami (chronický zápal kĺbov, mnohopočetná mozgomiechová skleróza, zápaly ciev)

- chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných a dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, kĺbov a iné).

Deťom sa môže Wobenzym podávať iba po porade s detským lekárom, ktorý zároveň určí dávkovanie.

 

 

Dávkovanie:

Liečba sa zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 dražé denne. V súvislosti s ústupom chorobných prejavov sa dávkovanie postupne znižuje až na udržiavaciu dávku 3x3 dražé denne.

- Poúrazové otoky (narazenie, podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny) - doporučujeme zahájiť liečbu dávkou 3x10 dražé denne, podľa klinického stavu (po 7-10 dňoch) dávku znižujeme na 3x3 dražé denne až do úplného vymiznutia príznakov .

- Niektoré pooperačné stavy v chirurgii - liečbu začíname dávkou 3x10 dražé denne, po ustúpení akútneho stavu (7-10 dní) až do ustúpenia príznakov pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 dražé denne.

- Lymfedémy (otoky spôsobené porušeným odtokom moku) - ide o dlhodobú liečbu, u ktorej začíname s dávkovaním 2x10 alebo 3x7 dražé denne (po dobu 4-5 týždňov), potom sa dávkovanie znižuje na 3x5 až 3x3 dražé denne (najmenej 8 týždňov). V tejto indikácii je nutné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom.

- Fibrocystická mastopatia (chronické ochorene prsníkov vyznačujúce sa tvorbou dutín a väziva ) - doporučujeme dávkovanie 2x10 dražé denne najmenej po dobu 6 týždňov. Pred začiatkom liečby je možné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom.

- Potrombotický syndróm (stav po upchatí žíly krvnou zrazeninou) -

3x10 až 3x5 dražé denne po dobu 5-6 týždňov.

- Zápaly povrchových žíl - 3x7 až 3x5 dražé denne po dobu 2-3 týždňov.

- Reumatoidná artritída (zápalove ochorenie kĺbov) - 3x5 dražé denne po dobu 5-6 mesiacov .

- Reumatizmus mäkkých tkanív - 3x5 dražé denne najmenej po dobu 3-4 týždňov.

- Artrózy (degeneratívne choroby kĺbov) - 3x6 dražé denne po dobu 5-6 týždňov.

- Niekoľkonásobná mozgomiešna skleróza - 1.-14. den 3x10 dražé denne, potom sa prechádza na udržiavaciu dávku 3x3 dražé denne - dlhodobo, u záťažových stavov (infekčné ochorenie, fyzická záťaž, stres, očkovanie, slnenie) dávkovanie zvyšujeme na 3x10 dražé denne. Liečbu je možné konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

- Chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných aj dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, kože atď.) 3x5 dražé denne do ustúpenia klinických príznakov .

 

U zápalových ochorení WOBENZYM(R) nenahradzuje antibiotickú liečbu, ale zvyšuje jej účinok, preto doporučujeme poradiť sa s ošetrujúcim lekárom a vhodne kombinovať s antibiotikami.

U detí určí dávkovanie lekár.

Účinná látka

pancreatinum 300 F.I.P.- E proteasum, 4000 F.I.P.- E amylasum, 4500 F.I.P.- E lipasum, trypsinum 360 F.I.P.- E, chymotrypsínum 300 F.I.P.- E, bromelaina 225 F.I.P.- E, papainum 90 F.I.P.- E, lipasum 50 F.I.P.- E, amylasum 34 F.I.P.- E, rutosidum trihydricum 50 mg v 1 gastrorezistentnej tablete

Dostupnosť

na sklade

Zaradenie

Výživové doplnky / Vitalita organizmu

Späť

KONTAKTUJTE NÁS
0917 597 811
046-542 20 29
ADRESA: Hviezdoslavova 1, Prievidza
TEL.: 046-542 20 29
EMAIL: lekaren@lekarenstm.sk